Anime Dreams
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


All about anime and fun!
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Excursia

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Sharma Sanara
Moderator
Moderator
avatar


Sex : Female
Zodiac : Aries
Zodiac chinezesc : Tiger
Mesaje : 232
Puncte : 282
Data de înscriere : 2019-09-02
Varsta : 38
Localizare : Fairytopia

Excursia Empty
PostSubject: Excursia   Excursia Icon_minitimeTue Oct 22, 2019 11:28 am

Sanara:

Era o zi de iarna. Fiind vacanta eram acasa la prietena mea din lumea oamenilor.

Eram in casuta de papusi a prietenei mele imbracata cu o rochie de papusa in stil indian.

Excursia 249

Cu toate astea profitand de linistea din casa prietena mea fiind putin plecata prin oras cu parintii, eu incerc sa ma uit peste documentele de maxima importanta ce nu suportau amanare pe care le luasem cu mine cand venisem in vizita la prietena mea.

Aud cheia in usa apartamentului cand prietena mea si parintii ei venisera discutand impreuna cu ea despre plecarea intr-o vacanta la munte.

Ceea ce nu stiam eu insa, era ca anul acesta excursia va fi diferita de celelalte. Asta fiindca urma sa calatoresc inchisa in casa de papusi impreuna cu celelalte papusi, care va fi inchisa intr-o valiza in portbagajul masinii.

Fiind prea concentrata pe ceea ce faceam, nu o aud pur si simplu pe prietena mea cand imi spusese sa ies din casuta pentru a fi impachetata in valiza.

la orice ma intreba raspundeam dand din cap sau cu un scurt "Aha" care insemna un "Da" ara sa fiu chiar constienta de ce intreba eu fiind prea concentrata.

Astfel ca raspunsesem fara sa imi dau seama cu "Aha" cand ma intrebase daca vreau sa calatoresc inchisa in casuta de papusi.

Dupa aceea, constat ca casuta mea fusese pliata de prietena mea.

Din interior plierea casutei se observa ca in filme cand peretii se apropie unii de altii si camerele se combina. Toti peretii se apropiau, inclusiv tavanul cobori jumatate din distanta. Totul in jurul meu se misca.

Un cutremur si o senzatie de a fi intr-un ascensor indica ca casuta fusese luata si pusa intr-o valiza. Aud apoi un zgomot de fermoar. Stiam ca acum eram inchisa in valiza.



Back to top Go down
http://fairy.forumgratuit.ro/
saga moon
Rpg player
Rpg player
saga moon


Sex : Male
Zodiac : Aries
Zodiac chinezesc : Horse
Mesaje : 272
Puncte : 302
Data de înscriere : 2019-08-16
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

Excursia Empty
PostSubject: Re: Excursia   Excursia Icon_minitimeTue Oct 22, 2019 2:47 pm

Era o zi placuta de iarna. Afara a inceput sa se insereze, iar linistea orasului isi facea prezenta. Afara ningea cu niste fulgi mari si grei de zapada.

Sent from Topic'it App
Back to top Go down
http://majesticworld.forumgratuit.ro/forum
Sharma Sanara
Moderator
Moderator
avatar


Sex : Female
Zodiac : Aries
Zodiac chinezesc : Tiger
Mesaje : 232
Puncte : 282
Data de înscriere : 2019-09-02
Varsta : 38
Localizare : Fairytopia

Excursia Empty
PostSubject: Re: Excursia   Excursia Icon_minitimeTue Oct 22, 2019 5:47 pm

Cu toate ca era deja seara noi plecasem la drum pentru ca era un drum lung si vroiam sa ajungem pana maine la pranz.

Eu stateam cuminte in casuta de papusi inchisa in valiza. Fara a cunoaste insa ca prietena mea urma sa dea cadou casuta de papusi cu toate papusile inclusiv eu, verisoarei sale mai mici si fratiorului ei Brad.
Back to top Go down
http://fairy.forumgratuit.ro/
saga moon
Rpg player
Rpg player
saga moon


Sex : Male
Zodiac : Aries
Zodiac chinezesc : Horse
Mesaje : 272
Puncte : 302
Data de înscriere : 2019-08-16
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

Excursia Empty
PostSubject: Re: Excursia   Excursia Icon_minitimeWed Oct 30, 2019 9:58 am

Inca mai voiam sa stau afara chiar daca batea vantul cu putere. Ma simteam asa de ingandurat si singur, incat nu voiam sa intru in casa.
Back to top Go down
http://majesticworld.forumgratuit.ro/forum
Sponsored content





Excursia Empty
PostSubject: Re: Excursia   Excursia Icon_minitime

Back to top Go down
 
Excursia
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Anime Dreams :: Other :: RPG :: Fantasy RPG-
Jump to: